IFBB Diamond Cup Prague 2019

     

V pražském hotelu Hilton se 23. listopadu premiérově uskutečnila mezinárodní soutěž ve fitness a kulturistice IFBB Diamond Cup Prague 2019.

 169 závodníkům šlo nejen o body do světového žebříčku 2019 IFBB World Ranking, ale bojovali i o 17 IFBB Elite Pro Cards. Tato výjimečná akce se uskutečnila pod patronátem Mezinárodní federace kulturistiky (IFBB) a Svazem kulturistiky a fitness ČR (SKFČR).

„Z hlediska závodníka prožívám fantastické pocity. Z hlediska přípravy na MS jsme si vyzkoušeli hodně věcí, víme, co máme zlepšit, kde jsme udělali chyby. Pro ostatní závodníky byl tento víkend skvělá generálka na MS fitness v Bratislavě. Pro mladé závodníky skvělá nová platforma, na které můžeme stavět do dalších let. Když připojíme ještě kategorie juniorů a profesionálů, bude příští rok v Praze kolem 300 závodníků. Za mě osobně chci dodat, že se mi podařilo udělat další krůček k osvětě o zdravém životním stylu a dokázat všem, že v jakémkoli věku i pozici je možná změna, když se pro ni rozhodnete. Jsem vděčný Svazu kulturistiky a fitness ČR, Ludmile Čížové a Miroslavu Tichému a skládám jim poklonu za to, co jsme společnými silami dokázali.“                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Roman Hajabáč